Agresija gali pasireikšti labai įvairiai


Dažniausiai kalbėdami apie agresiją, turime omenyje šuns agresiją kitiems šunims arba svetimiems žmonėms. Bet šunų šeimininkai gali susidurti ir su kitomis šunų agresijos apraiškomis:
• Agresija dėl turimo kamuoliuko, lazdos ar žaislo.
• Agresija prie maisto.
• Agresija šeimininkui jei jis daro tai kas šuniui nepatinka.
• Agresija vaikams.
• Agresija kitiems auginamiems gyvūnams.

Beje agresyvus elgesys gali būti išreikštas labai išrankia forma. Pavyzdžiui TIK staigius judesius darantiems žmonėms, ar tik žmonėms kurie per arti prieina prie šeimininko (sveikinasi, apsikabina), tik vyrams, tik vaikams, tik dideliems šunims, tik mažiems šunims, tik tam tikros veislės šunims ir t.t.

Kalbant apie agresiją ją taip pat įprasta skirstyti į dominuojančią ir kilusią iš baimės.

Dominuojanti agresija būdinga labai savimi pasitikintiems šunims. Beje ji gali būti būdinga ne tik dideliems, bet ir mažiems šunims. Tokie šunys drąsiai bėga prie kitų šunų ir priverčia juos griūti ant nugaros taip parodant jo pranašumą. Jei kitas šuo nerodo nuolankumo ženklų – šunys susipeša.

Lygiai taip pat savimi pasitikintis šuo gali pulti žmogų įėjusį į jūsų namus, ar sukėlusį jam įtarimų pasivaikščiojimo metu.
Be to tokie šunys dažnai urgzdami parodo ir savo šeimininkams, kas jiems patinka ir kas ne. Vienų neišleidžia iš kambario, kitiems neleidžia prisėsti ant sofos ar prieiti prie jų maisto indo.

Nesvarbu ar jūsų šuo urzgia, kanda kitus šunis, žmones ar jus pačius, aš galiu padėti. Dominuojantiems šunims reikia paprasčiausiai parodyti, kad toks jų elgesys „neįeina į jų pareigas“, nėra pageidaujamas. Tai galima padaryti nenaudojant jėgos, specialios įrangos, ramiu ir paprastu būdu... Galiu parodyti jums kaip tai padaryti.

Baime pagrįsta agresija nuo dominuojančios iš esmės skiriasi tuo, kad baikštus šuo bando išvengti peštynių. Bet jei prieisite per arti kito šuns, ar žmogaus jis juos puls. Baikštus šuo taip nepasitiki savimi kaip dominuojantis, bet jo elgesys pagrįstas ta pačia pareiga Jus ginti. Kai tik įtikinsime šunį, kad jam nereikia rūpintis jūsų saugumu – problemos nebeliks. Beje taps lengviau ne tik Jums, patikėkite baimingas šuo tiesiog laukia, kada išlaisvinsite jį nuo šios per sunkios jam pareigos.

Bet vien baimė ar labai didelis pasitikėjimas savimi nėra priežastis atsirasti agresyviam elgesiui!

Kodėl šunys elgiasi agresyviai?

Labai svarbu suprasti, kad tai ką jūs vadinate agresyviu elgesiu šuniui dažniausiai reiškia vykdyti savo pareigą. Jis nuoširdžiai mano, kad toks elgesys yra būtent tai ko jūs iš jo tikitės toje situacijoje.

Kai jūsų šuo mato save kaip gaujos gynėją, arba jaučiasi galintis pats priimti sprendimus ir elgtis taip kaip jam atrodo geriausia kiekvienoje situacijoje – tai jis taip ir daro. Norint išspręsti šią problemą reikia parodyti šuniui, kad šeimininkas yra atsakingas už visų saugumą.

Tada kai šuo priima Jus kaip asmenį atsakingą už visų svarbių sprendimų priėmimą. Tik tada jis visiškai atsipalaiduos. Ir tada Jūs pamatysite visai kitokį savo šunį.

Taigi nekankinkite savęs dėl to, kad jūsų šuo elgiasi netinkamai. Šis elgesys nėra nei įgimtas, nei nepakeičiamas. Nedidinkite šuniui streso jį treniruodami agresyviais ir baime pagrįstais metodais. Taip tik apsunkinsite padėtį. Beje jokie žodžiai, komandos, skanėstai ar glostymas taip pat nepadės tokiam šuniui. Esmė yra parodyti, kad jūs esate gaujos vadas. Ir aš galiu jums parodyti kaip tai padaryti.

© 2017-2024 Svajonių šuo. Visos teisės saugomos.